Passzív félév alatt is érvényes a diákigazolvány?
Mutatjuk, mi történik a diákigazolványotokkal, ha passziváltatni szeretnétek az egyetemen.
Mutatjuk, mi történik a diákigazolványotokkal, ha passziváltatni szeretnétek az egyetemen.
Függetlenül attól, hogy most kezdenétek az egyetemet, vagy már egy ideje hallgatók vagytok, bármikor közbejöhet egy olyan élethelyzet, ami miatt passziválnotok kell egy félévet. Összegyűjtöttük nektek az ezzel kapcsolatos legfontosabb információkat.
Mutatjuk mit kell tudnotok a félév szüneteltetéséről.
Ha a napokban leadtátok a keresztféléves felvételi kérelmeteket, felmerülhet bennetek az a kérdés, hogy vajon lehet-e már az első félévben passziválni például azért, hogy szeptemberben a frissen felvett diákokkal együtt kezdhessétek meg az egyetemet. De az is előfordulhat, hogy valamilyen rajtatok kívül álló ok miatt szeretnétek inkább mégis egy félévvel később kezdeni a képzéseteket. Mutatjuk, van-e ilyesmire lehetőségetek.
A diákigazolvány sokszor több ezer forintot megspórol nektek, ennek viszont alapvető feltétele, hogy diáknak kell hozzá lennetek. De vajon mi történik, ha passziváltatjátok az egyetemi félévetek? Mutatjuk a részleteket.
Sokszor akadhat olyan élethelyzet, aminek okán az egyetem ideiglenesen háttérbe szorul. Ezzel nincsen semmi gond, mivel bármelyik egyetemen passziváltathattok anélkül, hogy elveszítenétek a hallgatói jogviszonyotokat. Mutatjuk, mikre kell odafigyelnetek, ha a következő félévet szüneteltetni szeretnétek.
Már nem az első félévetek jönne, és félbe kell hagynotok az egyetemet, vagy esetleg el sem kezdenétek az őszi félévet? Mutatjuk, hogy mit tudtok csinálni, hogy ne veszítsétek el a hallgatói jogviszonyotokat, és később folytathassátok az egyetemet.
Bekerültetek az egyetemre, mégsem kezdenétek meg tanulmányaitokat szeptemberben? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak.
Ha azok gondolkodtok, hogy szeptembertől nem ültök vissza az egyetem padjaiba, esetleg egy új képzést kezdenétek, akkor érdemes azzal is megismerkednetek, milyen kötelezettségekre számíthattok.
Nem mindenki tervezi az őszi félévet "hagyományosan" - ezekre kell odafigyelnetek, ha a következő egyetemi félévetek szüneteltetését tervezitek.
Bekerültetek az egyetemre, mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat szeptemberben? Mutatjuk a lehetőségeiteket.
Pár nappal a ponthatárok után már tudjátok, hogy nem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat szeptemberben? A kérdés: vajon szüneteltethetitek-e a tanulmányaitokat már az első szemeszterben? Itt a válasz.
Ha már készülődtök a következő félévre és államilag támogatott képzésen tanultok, akkor nagyon fontos, hogy képben legyetek azzal, összesen hány félévet tanulhattok ingyenesen. Számoljunk!
Csúszás, elhalasztott szakdogaírás és félbehagyott kutatások? Minden egyetemista ismeri őket, azonban az ösztöndíjasoknak pár figyelmetlenség vagy elbukott kredit is komoly következményekkel járhat. A félév végén itt az ideje egy kicsit számolni - mutatjuk, mennyi időtök van diplomát szerezni, mielőtt fizetnetek kéne.
A ponthatárhúzás még egy kicsit odébb van, de már most tudjátok, hogy ha felvesznek titeket az egyetemre, akkor sem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat szeptemberben? De vajon szüneteltethetitek-e a tanulmányaitokat már az első szemeszterben? Itt a válasz.
Van vajon valamilyen szabály arra, hogy mennyi idő alatt kell lediplomáznotok? Megnéztük a választ.
Milyen következményei vannak, ha valaki állami ösztöndíjaskánt passziváltat? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Felvettek benneteket egyetemre, de szeptembertől mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat? De szüneteltethetitek-e a tanulást az első tanévetek őszi félévében? Fontos kérdésre válaszolunk.
Megnéztük, hogy lehetséges-e már az első félévben halasztani, ha valaki idén jelentkezett egyetemre, de úgy dönt, hogy még nem kezdené meg a tanulmányait.
Ma megjelent egy kormányrendelet, amely több változást is tartalmaz az egyetemek, főiskolák számára is. Összegyűjtöttük a főbb változásokat, amelyeknek sok diák örülhet.